PAIiIZ
 
 
> Publikacje > Działalność gospodarcza w Polsce
Działalność gospodarcza w Polsce
Inwestorzy zagraniczni w Polsce
O Polsce
Opracowania sektorowe
GoAfrica
GoChina
Rynek pracy
Województwa
Polska Wschodnia
Parki Przemysłowe i Specjalne Strefy Ekonomiczne
Fundusze Europejskie
Publikacje partnerów PAIiIZ
Inne publikacje
Publikacje multimedialne
Eksport
Archiwum

 

 

Jak prowadzić działalność gospodarczą w Polsce


Publikacje wydane w 2014 roku:

Przewodnik Investing in Poland 2014 ukazuje możliwości kreowane przez polski rynek nieruchomości komercyjnych dla inwestorów oraz dostarcza wiedzy na temat specyfiki rynków największych polskich miast. Przewodnik zawiera również informacje na temat prawnych i podatkowych aspektów prowadzenia inwestycji w Polsce. Publikacja została przygotowana przez ekspertów z BNP Paribas Real Estate, wiodącej firmy doradczą na rynku nieruchomości w Europie, we współpracy z prawnikami kancelarii Dentons oraz w porozumieniu z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

1.BNP Paribas Real Estate Guide To Investing In Poland 2014
Przewodnik o polskim rynku nieruchomości komercyjnych dla inwestorów oraz kompendium wiedzy na temat specyfiki rynków największych polskich miast (wersja angielska)
rozmiar: 2513.13 KBliczba pobrań: 772data dodania: 11-02-2014[pobierz plik]

 


Publikacje wydane w 2013 roku:

Publikacja "Investor's Guide - Poland. How to do Business" jest kompendium wiedzy na temat warunków prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Nawiązując do wcześniejszych edycji, poradnik dla inwestora zawiera standardowe informacje z zakresu zagadnień makroekonomicznych, prawa i gospodarki, finansów a także prezentuje system zachęt inwestycyjnych jak i przepisy dotyczące PPP oraz funduszy strukturalnych UE. Publikacja powstała we współpracy z firmą JP Weber Advisory.

1.Investor's Guide - Poland. How to do Business, Warszawa 2013
Kompendium wiedzy na temat warunków prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce (wersja angielska)
rozmiar: 5727.81 KBliczba pobrań: 770data dodania: 31-01-2014[pobierz plik]
2.Ratgeber für Investoren - Polen. Hinweise zur Führung der Geschäftstätigkeit, Warszawa 2013
Kompendium wiedzy na temat warunków prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce (wersja niemiecka)
rozmiar: 6142.17 KBliczba pobrań: 336data dodania: 31-01-2014[pobierz plik]

 

Publikacja KPMG "Investment in Poland 2013" zawiera informacje, które mogą zainteresować wszystkich tych, którzy biorą pod uwagę inwestycje i rozpoczęcie bądź rozwinięcie działalności na rynku polskim. Zawiera ona zbiór aktualnych przepisów i regulacji podatkowych i prawnych, informacji o polskim rynku bankowym i ubezpieczeniowym, kapitałowym i inwestycyjnym.

1.Investment in Poland 2013, Warszawa 2013
Zbiór przepisów i regulacji podatkowych i prawnych oraz informacji o polskim rynku - wersja angielska.
rozmiar: 2172.31 KBliczba pobrań: 1749data dodania: 12-11-2013[pobierz plik]

 

Investing in Poland 2014

Już po raz piąty dziennikarze Warsaw Business Journal przy współpracy z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ), PwC oraz największymi izbami bilateralnymi,  działającymi w Polsce opublikowali specjalny roczny raport Investing in Poland

Rocznik prezentuje klimat inwestycyjny w Polsce: analizy kluczowych danych makroekonomicznych, informacje na temat specjalnych stref ekonomicznych, parków technologicznych oraz atrakcyjnych pod względem inwestycyjnym miast w Polsce, które wzbogacone są o komentarze i prognozy ekspertów. Na szczególną uwagę zasługuje dział opisujący trendy inwestycyjne, aktualnie rozwijające się w Polsce. Nie zabrakło tu oczywiście analizy sektora BPO oraz Researech and Development.

W tym roku do grona Partnerów merytorycznych dołączyli: Randstad, CBRE, Bank Pekao oraz Dentons. Eksperci z tych firm  dzielą się z czytelnikami na łamach najnowszej publikacji swoją specjalistyczną wiedzą z zakresu HR, nieruchomości, finansów czy poradnictwa prawnego dla nowych inwestycji.

1.Investing in Poland 2014
Rocznik prezentuje klimat inwestycyjny w Polsce: analizy kluczowych danych makroekonomicznych, informacje na temat specjalnych stref ekonomicznych, parków technologicznych oraz atrakcyjnych pod względem inwestycyjnym miast w Polsce, które wzbogacone są o komentarze i prognozy ekspertów.
rozmiar: 19403.04 KBliczba pobrań: 2417data dodania: 17-09-2013[pobierz plik]

 

Kwartalnik dla inwestora

Publikacje z tej serii zawierają informacje na temat klimatu inwestycyjnego w Polsce, otoczenia prawnego, rynku nieruchomości, inwestycji giełdowych, prywatyzacji, SSE, podatków, atrakcyjnych branż, zasobów ludzkich, jak i informacje kulturalno-krajoznawcze.

1.Business Winter in Poland 2013
Kolejne wydanie publikacji z cyklu „Kwartalnik dla inwestora”, która została przygotowana we współpracy z Kancelarią Łukowicz Świerzewski & Partners. W projekt zaangażowali się m.in. Ministerstwo Skarbu Państwa, Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, PAIiIZ, IBM Polska, Francuska Izba Przemysłowo-Handlowa w Polsce, Colliers International, GfK, Muzeum Etnograficzne w Rzeszowie.
rozmiar: 1281.44 KBliczba pobrań: 4377data dodania: 05-03-2013[pobierz plik]

 


Publikacje wydane w 2012 roku:

Investing in Poland 2013

Po raz czwarty ukazała się publikacja Investing in Poland, przygotowana przez dziennikarzy Warsaw Business Journal we współpracy z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) oraz z aktywnie działającymi w Polsce izbami bilateralnymi (SPCC, BPCC, AHK, CCIFP, AmCham, PHIG).

Publikacja zawiera opisy miast i regionów, określa ich potencjał gospodarczy i ekonomiczny. Jak zawsze znajdziecie tam Państwo również kluczowe trendy - które według redakcji Warsaw Business Journal oraz Partnera publikacji PwC - będą kształtować w najbliższych miesiącach Polska gospodarkę.

Projekt rozwija się z roku na rok coraz dynamiczniej. Świadczy o tym między innymi fakt, że w tym roku inwestorzy będą mogli korzystać z chińskiej i hiszpańskiej wersji językowej.

Więcej informacji na temat Investing in Poland 2013:

Katarzyna Marek
Grupa tytułów biznesowych Warsaw Business Journal
Dział Marketingu i PR

+48 22 639 85 67 wewn. 213
+48 693 795 234

kmarek@wbj.pl;
www.valkea.com; www.wbj.pl

1.Investing in Poland 2013, Warszawa 2012
Analiza atrakcyjności inwestycyjnej województw w Polsce, charakterystyka SSE i Parków Technologicznych oraz prognozy rozwoju regionów - wersja angielska
rozmiar: 17741.94 KBliczba pobrań: 7845data dodania: 01-10-2012[pobierz plik]
2.Inversión en Polonia 2013, Warszawa 2012
Analiza atrakcyjności inwestycyjnej województw w Polsce, charakterystyka SSE i Parków Technologicznych oraz prognozy rozwoju regionów - wersja hiszpańska
rozmiar: 19809.73 KBliczba pobrań: 2139data dodania: 13-02-2013[pobierz plik]
3.投资波兰2013, Warszawa 2012
Analiza atrakcyjności inwestycyjnej województw w Polsce, charakterystyka SSE i Parków Technologicznych oraz prognozy rozwoju regionów - wersja chińska
rozmiar: 20956.28 KBliczba pobrań: 2227data dodania: 13-02-2013[pobierz plik]

 

Publikacja „Poland. Open for Business” została przygotowane przez kancelarię doradztwa podatkowego Ożóg & Wspólnicy. Opracowanie zawiera podstawowe informacje z zakresu dostępnego wsparcia dla inwestorów zagranicznych zainteresowanych inwestycjami w Polsce oraz związane z nimi kwestie finansowe i podatkowe.

1.Poland. Open for Business, Warszawa 2012
Zbiór podstawowych informacji nt. wsparcia inwestycji zagranicznych w Polsce. Wersja angielska
rozmiar: 761.08 KBliczba pobrań: 8582data dodania: 22-06-2012[pobierz plik]

 

Publikacja "Wrota do Europy" jest kompendium wiedzy dla firm chińskich na temat warunków prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Poradnik zawiera standardowe informacje z zakresu zagadnień makroekonomicznych, prawa i gospodarki, finansów a także prezentuje system zachęt inwestycyjnych. Publikacja została przygotowana przez kancelarię Salans we współpracy z PAIiIZ. Publikacja jest również dostępna w formacie Adobe Flash.

1.波兰:通往欧洲的门户, Warszawa 2012
Przewodnik dla chińskich inwestorów "Wrota do Europy" - wersja chińska
rozmiar: 2022.91 KBliczba pobrań: 5731data dodania: 11-05-2012[pobierz plik]

 

Kwartalnik dla inwestora

Publikacje z tej serii zawierają informacje na temat klimatu inwestycyjnego w Polsce, otoczenia prawnego, rynku nieruchomości, inwestycji giełdowych, prywatyzacji, SSE, podatków, atrakcyjnych branż, zasobów ludzkich, jak i informacje kulturalno-krajoznawcze.

1.Business Autumn in Poland 2012
Kolejne wydanie publikacji z cyklu „Kwartalnik dla inwestora”, która została przygotowana we współpracy z Kancelarią Łukowicz Świerzewski & Partners. W projekt zaangażowali się m.in. Ministerstwo Skarbu Państwa, Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, PAIiIZ, Pomorska SSE, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, IBM Polska, Polsko-Indyjska Izba Gospodarcza, Colliers International, GfK, Muzeum Narodowe w Szczecinie.
rozmiar: 1314.49 KBliczba pobrań: 2979data dodania: 18-12-2012[pobierz plik]
2.Business Summer in Poland 2012
Kolejne wydanie publikacji z cyklu „Kwartalnik dla inwestora”, która została przygotowana we współpracy z Kancelarią Łukowicz Świerzewski & Partners. W projekt zaangażowali się m.in. Ministerstwo Skarbu Państwa, Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, PAIiIZ, SSE EURO-PARK MIELEC, Urząd Miasta w Lublinie, IBM, Polsko-Chińska Izba Gospodarcza, Colliers International, GfK, Trinity Recruitment, Muzeum Lubelskie.
rozmiar: 1501.40 KBliczba pobrań: 3791data dodania: 21-09-2012[pobierz plik]
3.Business Spring in Poland 2012
Kolejna publikacja z cyklu „Kwartalnik dla inwestora”, która została przygotowana we współpracy z Kancelarią Łukowicz Świerzewski & Partners. W projekt zaangażowali się m.in. Ministerstwo Skarbu Państwa, PAIiIZ, Łódzka SSE, Urząd Marszałkowski w Łodzi, IBM, Polsko-Izraelska Izba Przemysłowo-Handlowa, Colliers International, GfK Polonia, Muzeum Sztuki w Łodzi.
rozmiar: 1131.14 KBliczba pobrań: 4942data dodania: 26-06-2012[pobierz plik]
4.Business Winter in Poland 2012
Kolejna publikacja z cyklu „Kwartalnik dla inwestora”, która została przygotowana we współpracy z Kancelarią Łukowicz Świerzewski & Partners. W projekt zaangażowali się m.in. Ministerstwo Skarbu, Ministerstwo Gospodarki, PAIiIZ, Centrum Business in Małopolska, IBM, Polsko-Indyjska Izba Gospodarcza, Colliers International, GfK Polonia, Trio Management, Krakowski Park Technologiczny oraz UM Kraków.
rozmiar: 1457.19 KBliczba pobrań: 8222data dodania: 17-02-2012[pobierz plik]

 

"Legal aspects of Doing Business in Poland 2012" to wspólny projekt wydawniczy Kancelarii Prawnej Gide Loyrette Nouel, przygotowany we współpracy z PAIiIZ oraz Polsko-Brytyjską Izbą Handlową (BPCC), który zawiera informacje dla inwestora planującego rozpocząć lub rozwinąć działalność gospodarczą w Polsce. "Legal aspects of Doing Business in Poland 2012" to kompedium wiedzy o takich dziedzinach prawa gospodarczego w Polsce, jak: zakładanie firmy w Polsce, bankowość i finanse, podatki, papiery wartościowe i giełda, nieruchomości, zamówienia publiczne, infrastruktura, ochrona środowiska, ochrona konsumenta, prawo konkurencji i dystrybucji, pomoc publiczna, własność intelektualna, prawo pracy, spory sądowe i arbitraż.

1.Legal aspects of doing business in Poland 2012, Warszawa 2012
Publikacja zawiera informacje dla inwestora planującego rozpocząć lub rozwinąć działalność gospodarczą w Polsce - wersja angielska
rozmiar: 6061.16 KBliczba pobrań: 11183data dodania: 25-01-2012[pobierz plik]


Publikacje wydane w 2011 roku:

Raport KPMG - Specjalne Strefy Ekonomiczne. Edycja 2011
Najnowszy raport KPMG o specjalnych strefach ekonomicznych (SSE) w Polsce. Raport stanowi podsumowanie funkcjonowania SSE w 2010 i 2011 roku oraz prezentuje opinie reprezentatywnej próby inwestorów prowadzących działalność gospodarczą na terenie SSE.

1.Raport KPMG - Specjalne Strefy Ekonomiczne. Edycja 2011, Warszawa 2011
Raport podsumowuje funkcjonowanie SSE w 2010 i 2011 roku oraz prezentuje opinie inwestorów
rozmiar: 3925.83 KBliczba pobrań: 13018data dodania: 01-02-2012[pobierz plik]
2.Special Economic Zones - 2011 Edition, Warszawa 2011
Raport KPMG - Specjalne Strefy Ekonomiczne. Edycja 2011 - wersja angielska
rozmiar: 3886.33 KBliczba pobrań: 8008data dodania: 08-02-2012[pobierz plik]

 

Raport Ernst & Young: "Specjalne Strefy Ekonomiczne po 2020 roku" - analiza dotychczasowej działalności i konsekwencje ich dalszego funkcjonowania. Raport, opracowany pod kierownictwem Pawła Tynela – Dyrektora Działu Ulg i Dotacji Inwestycyjnych Ernst & Young, przedstawia wpływ działalności SSE w Polsce na wyniki gospodarcze, zawiera również propozycję rozwiązania z zakresu dalszego funkcjonowania stref, po roku 2020.

1.Specjalne Strefy Ekonomiczne po 2020 roku, Warszawa 2011
Specjalne Strefy Ekonomiczne - analiza dotychczasowej działalności i konsekwencje ich dalszego funkcjonowania
rozmiar: 6694.30 KBliczba pobrań: 17255data dodania: 28-09-2011[pobierz plik]

 

Investing in Poland 2012
Publikacja przygotowana przez PAIiIZ, wydawcę Warsaw Business Journal, PricewaterhouseCoopers (PwC) oraz bilateralne izby handlowe działające w Polsce. Trzecia edycja rocznika publikowanego w języku angielskim zawiera analizę atrakcyjności inwestycyjnej poszczególnych województw w Polsce, charakterystykę miejsc dla potencjalnych inwestorów - specjalnych stref ekonomicznych, parków technologicznych, oraz prognozy dotyczące rozwoju regionalnego.

1.Investing in Poland 2012, Warszawa 2011
Analiza atrakcyjności inwestycyjnej województw w Polsce, charakterystyka SSE i Parków Technologicznych oraz prognozy rozwoju regionów - wersja angielska
rozmiar: 21908.50 KBliczba pobrań: 11814data dodania: 20-09-2011[pobierz plik]

 

1.Poland's Position as Business Partner for China, Warszawa 2011
Publikacja przygotowana we współpracy z PAIiIZ, Ministerstwem Gospodarki i Ambasadą Chin w Polsce. Zespół doradztwa transakcyjnego KPMG w Polsce przeprowadził badanie, którego wyniki służą wszystkim stronom procesu inwestycyjnego (wersja angielska i mandaryńska)
rozmiar: 3135.67 KBliczba pobrań: 8005data dodania: 13-09-2011[pobierz plik]

 

Publikacja "Investor's Guide - Poland. How to do Business" jest kompendium wiedzy na temat warunków prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Nawiązując do wcześniejszych edycji, poradnik dla inwestora zawiera standardowe informacje z zakresu zagadnień makroekonomicznych, prawa i gospodarki, finansów a także prezentuje system zachęt inwestycyjnych jak i przepisy dotyczące PPP oraz funduszy strukturalnych UE. Publikacja powstała we współpracy z firmą JP Weber Advisory.

1.Investor's Guide - Poland. How to do Business.
Kompendium wiedzy na temat warunków prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce (wersja chińska)
rozmiar: 5165.06 KBliczba pobrań: 10628data dodania: 10-06-2011[pobierz plik]

 

"Legal aspects of Doing Business in Poland 2011" to najnowszy wspólny projekt wydawniczy Kancelarii Prawnej Gide Loyrette Nouel, przygotowany we współpracy z PAIiIZ oraz Polsko-Brytyjską Izbą Handlową (BPCC), który zawiera informacje dla inwestora planującego rozpocząć lub rozwinąć działalność gospodarczą w Polsce. "Legal aspects of Doing Business in Poland 2011" to kompedium wiedzy o takich dziedzinach prawa gospodarczego w Polsce, jak: zakładanie firmy w Polsce, bankowość i finanse, podatki, papiery wartościowe i giełda, nieruchomości, zamówienia publiczne, infrastruktura, ochrona środowiska, ochrona konsumenta, prawo konkurencji i dystrybucji, pomoc publiczna, własność intelektualna, prawo pracy, spory sądowe i arbitraż.

1.Legal aspects of doing business in Poland 2011, Warszawa 2011
Publikacja zawiera informacje dla inwestora planującego rozpocząć lub rozwinąć działalność gospodarczą w Polsce - wersja angielska
rozmiar: 7479.23 KBliczba pobrań: 10309data dodania: 23-05-2011[pobierz plik]

 

Kwartalnik dla inwestora

Publikacje z tej serii zawierają informacje na temat klimatu inwestycyjnego w Polsce, otoczenia prawnego, rynku nieruchomości, inwestycji giełdowych, prywatyzacji, SSE, podatków, atrakcyjnych branż, zasobów ludzkich, jak i informacje kulturalno-krajoznawcze.

1.Business Autumn in Poland 2011
Kolejne wydanie publikacji z cyklu „Kwartalnik dla inwestora”, która została przygotowana we współpracy PAIiIZ z Kancelarią Łukowicz Świerzewski & Partners. W projekt zaangażowali się m.in. Ministerstwo Skarbu, Ministerstwo Gospodarki, Katowicka SSE, IBM, Polsko-Portugalska Izba Gospodarcza, Colliers International, GfK Polonia, Central Europe Integrated Solutions, Muzeum Śląskie, Galeria_Im, miasto Katowice i miasto Żyrardów. Wersja angielska.
rozmiar: 1792.97 KBliczba pobrań: 5832data dodania: 31-10-2011[pobierz plik]
2.Business Summer in Poland 2011
Kolejne wydanie publikacji z cyklu „Kwartalnik dla inwestora”, która została przygotowana we współpracy z Kancelarią Łukowicz Świerzewski & Partners. W projekt zaangażowali się m.in. Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Gospodarki, PAIiIZ,Pomorska SSE, IBM, Polsko-Hiszpańska Izba Gospodarcza, Colliers International, GfK Polonia, Trio Management oraz miasto Toruń.
rozmiar: 1048.94 KBliczba pobrań: 6295data dodania: 30-08-2011[pobierz plik]
3.Business Spring in Poland 2011
Kolejne wydanie publikacji z cyklu „Kwartalnik dla inwestora”, która została przygotowana we współpracy z Kancelarią Łukowicz Świerzawski & Partners. W projekt zaangażowali się m.in. Ministerstwo Skarbu Państwa, Ministerstwo Gospodarki, Pomorska SSE, IBM, GfK Polonia, Trio Management oraz miasto Kazimierz Dolny
rozmiar: 1653.74 KBliczba pobrań: 7390data dodania: 24-06-2011[pobierz plik]
1.Business Winter in Poland 2011
Kolejne wydanie publikacji z cyklu „Kwartalnik dla inwestora”, która została przygotowana we współpracy z Kancelarią Łukowicz Świerzawski & Partners. W projekt zaangażowali się m.in. Ministerstwo Skarbu Państwa, Ministerstwo Gospodarki, Pomorska SSE, IBM, GfK Polonia, Trio Management oraz miasto Poznań.
rozmiar: 1503.99 KBliczba pobrań: 8877data dodania: 31-03-2011[pobierz plik]


Publikacje wydane w 2010 roku:

PAIiIZ prezentuje raport "Bariery w napływie inwestycji zagranicznych do Polski", zawierający wyniki ankiet skierowanych do zagranicznych inwestorów w ramach projektu „Investor Friendly Poland” oraz wynikające z obsługi projektów inwestycyjnych spostrzeżenia PAIiIZ dotyczące barier utrudniających działalność przedsiębiorcom zagranicznym w Polsce wraz z rekomendacjami zmian niekorzystnych uregulowań prawnych w tym zakresie.

1.Bariery w napływie inwestycji zagranicznych do Polski, Warszawa, Grudzień 2010
rozmiar: 1715.57 KBliczba pobrań: 11046data dodania: 01-03-2011[pobierz plik]
2.Barriers to the inflow of Foreign Direct Investments to Poland, Warszawa, December 2010
Bariery w napływie inwestycji zagranicznych do Polski - wersja angielska
rozmiar: 1646.55 KBliczba pobrań: 8364data dodania: 01-03-2011[pobierz plik]

 

Publikacja "Public Procurement market in Poland. How to compete for Public contracts?" przygotowana we współpracy PAIiIZ i firmy Investment Support zawiera informacje na temat zasad działania i rynku zamówień publicznych w Polsce i ma na celu przedstawienie zagranicznym inwestorom rynku zamówień publicznych oraz prawnych i praktycznych aspektów udziału w przetargach w Polsce.

1.Public procurement market in Poland, Warszawa 2010
"Public Procurement market in Poland. How to compete for Public contracts?" - Zasady działania rynku zamówień publicznych w Polsce - wersja angielska
rozmiar: 954.20 KBliczba pobrań: 10948data dodania: 26-01-2011[pobierz plik]

 

Publikacja "Investor's Guide - Poland. How to do Business" jest kompendium wiedzy na temat warunków prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Nawiązując do wcześniejszych edycji, poradnik dla inwestora zawiera standardowe informacje z zakresu zagadnień makroekonomicznych, prawa i gospodarki, finansów a także prezentuje system zachęt inwestycyjnych jak i przepisy dotyczące PPP oraz funduszy strukturalnych UE. Publikacja powstała we współpracy z firmą JP Weber Advisory.

1.Investor's Guide - Poland. How to do Business, Warszawa 2010
Kompendium wiedzy na temat warunków prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce (wersja angielska)
rozmiar: 3214.17 KBliczba pobrań: 11667data dodania: 12-01-2011[pobierz plik]
2.Ratgeber für Investoren - Polen. Hinweise zur Führung der Geschäftstätigkeit, Warszawa 2010
Kompendium wiedzy na temat warunków prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce (wersja niemiecka)
rozmiar: 3649.23 KBliczba pobrań: 8817data dodania: 12-01-2011[pobierz plik]
3.Guide des investisseurs. Faire des affaires en Pologne, Warszawa 2010
Kompendium wiedzy na temat warunków prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce (wersja francuska)
rozmiar: 3240.22 KBliczba pobrań: 9480data dodania: 26-01-2011[pobierz plik]
4.Справочник инвестора: Польша. Правила бизнеса, Warszawa 2010
Kompendium wiedzy na temat warunków prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce (wersja rosyjska)
rozmiar: 3561.85 KBliczba pobrań: 10613data dodania: 20-01-2011[pobierz plik]
5.Guía del Inversor - Polonia - ¿Cómo hacer negocios en Polonia?, Warszawa 2010
Kompendium wiedzy na temat warunków prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce (wersja hiszpańska)
rozmiar: 3063.82 KBliczba pobrań: 8923data dodania: 20-01-2011[pobierz plik]

 

Publikacja „Investing in Poland 2011” została przygotowana przez dziennikarzy Warsaw Business Journal we współpracy z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową, Polsko-Brytyjską Izbą Handlową, Skandynawsko-Polską Izbą Gospodarczą, Amerykańską Izbą Handlową w Polsce oraz Niderlandzko-Polską Izbą Gospodarczą i skierowana jest do firm działających lub planujących inwestycje w Polsce, do instytucji międzynarodowych, rządowych i samorządowych zajmujących się polityką regionalną. Publikacja prezentuje klimat inwestycyjny w Polsce: analizy kluczowych danych makroekonomicznych, informacje na temat specjalnych stref ekonomicznych, parków technologicznych oraz atrakcyjnych pod względem inwestycyjnym miast w Polsce, które wzbogacone są o komentarze i prognozy ekspertów.

Partnerami merytorycznymi publikacji są PricewaterhouseCoopers and Wierzbowski Eversheds.

Pragniemy Państwu udostępnić nieodpłatną wersję elektroniczną publikacji. Jeżeli zainteresowani są Państwo nabyciem odpłatnej wersji drukowanej, prosimy o kontakt: kwilinski@valkea.com.

1.Investing in Poland 2011, Warszawa 2010
Publikacja prezentuje klimat inwestycyjny w Polsce: analizy makroekonomiczne oraz informacje nt. Specjalnych Stref Ekonomicznych i Parków Technologicznych (wersja angielska).
rozmiar: 15336.74 KBliczba pobrań: 15299data dodania: 13-09-2010[pobierz plik]

 

Trendbook Poland 2010

Publikacja przygotowana przez dziennikarzy WBJ we współpracy z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) oraz z aktywnie działającymi w Polsce izbami bilateralnymi (SPCC, BPCC, AHK, CCIFP, Niderlandzka Izba Gospodarcza, AmCham). Partnerem publikacji jest firma Beiten Burkhardt. TrendBook Poland 2010 zawiera analizę otoczenia biznesowego firm działających w poszczególnych sektorach gospodarki w Polsce ze wskazaniem na 10 kluczowych trendów, które - według redakcji Warsaw Business Journal - kształtować będą rozwój polskiej gospodarki w perspektywie najbliższego roku. Oprócz analiz, faktów i liczb dotyczących  aktualnej sytuacji gospodarczej w Polsce, w publikacji znajdą się komentarze i prognozy przygotowane przez ekspertów działających w poszczególnych sektorach oraz informacje o najważniejszych trendach społeczno-politycznych, które mieć będą decydujący wpływ na przyszłość Polski, m.in. infrastruktura drogowa, e-commerce, prywatyzacja, energia jądrowa, rynek nieruchomości, rozwój lokalnych lotnisk, produkty luksusowe, prywatna opieka zdrowotna, rola Polski w UE, rosnąca rola Polski w UE, najbliższe wybory prezydenckie. Analizy trendów uzupełniają prezentacje  „trendsetterów”  polskiej ekonomi. Kim są najbogatsi ludzie biznesu w Polsce i jak zmieniają oni polskie otoczenie biznesowe? Które z polskich miast prowadzą działania zmierzające do modernizacji? Kto wiedzie prym w dziedzinie rozwoju zrównoważonych rozwiązań? Działania których z firm wpływają na poprawę kondycji polskiego ruchu nieruchomości? Trendbook Poland odpowiada na te pytania.

Więcej informacji na temat Trendbook Poland 2010:
Katarzyna Dragan 
Grupa biznesowa Warsaw Business Journal
Dział Marketingu i PR
+48 22 639 85 67 wewn. 213
+48 508 277 522
kdragan@wbj.pl
www.valkea.com; www.wbj.pl

1.Trendbook Poland 2010
rozmiar: 6462.64 KBliczba pobrań: 10318data dodania: 28-05-2010[pobierz plik]

 

Kwartalnik dla inwestora

Publikacje "Business Spring in Poland" oraz "Business Summer in Poland" są częścią projektu wydawniczego „Kwartalnik dla inwestora”. Publikacja zawiera informacje na temat klimatu inwestycyjnego w Polsce, otoczenia prawnego, rynku nieruchomości, inwestycji giełdowych, prywatyzacji, SSE, podatków, atrakcyjnych branż, zasobów ludzkich, jak i informacje kulturalno-krajoznawcze. Publikacja została przygotowana we współpracy z Kancelarią Łukowicz Świerzewski & Partners. W projekt zaangażowali się m.in. Ministerstwo Skarbu Państwa, Ministerstwo Gospodarki, Pomorska SSE, IBM, GfK Polonia, Trio Management oraz miasto Gdańsk.

1.Business Autumn in Poland 2010
Kolejne wydanie publikacji z cyklu „Kwartalnik dla inwestora” zawiera artykuły dotyczące klimatu inwestycyjnego w Polsce, otoczenia prawnego, rynku nieruchomości, inwestycji giełdowych, prywatyzacji, SSE, podatków, atrakcyjnych branż, zasobów ludzkich, jak i informacje kulturalno-krajoznawcze. Publikacja została przygotowana we współpracy PAIiIZ z Kancelarią Łukowicz Świerzawski & Partners. W projekt zaangażowali się m.in. Ministerstwo Skarbu Państwa, Ministerstwo Gospodarki, Wałbrzyska SSE „Invest Park”, IBM, Muzeum Narodowe w Warszawie, Biuro Prasowe Chopin 2010. Wersja angielska.
rozmiar: 1276.50 KBliczba pobrań: 5998data dodania: 18-01-2011[pobierz plik]
1.Business Spring in Poland 2010
Projekt powstał we współpracy z Ministerstwem Skarbu Państwa, Ministerstwem Gospodarki, PAIiIZ, Łukowicz Świerzewski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp. k., Ernst & Young, Trio Management, Łódzka SSE, IBM i GfK Polonia. Publikacja zawiera także prezentację miasta Kraków. Wersja angielska.
rozmiar: 2128.53 KBliczba pobrań: 7377data dodania: 17-05-2010[pobierz plik]
2.Business Summer in Poland 2010
Kolejne wydanie publikacji z cyklu „Kwartalnik dla inwestora” zawiera artykuły dotyczące klimatu inwestycyjnego w Polsce, otoczenia prawnego, rynku nieruchomości, inwestycji giełdowych, prywatyzacji, SSE, podatków, atrakcyjnych branż, zasobów ludzkich, jak i informacje kulturalno-krajoznawcze. Publikacja została przygotowana we współpracy z Kancelarią Łukowicz Świerzawski & Partners. W projekt zaangażowali się m.in. Ministerstwo Skarbu Państwa, Ministerstwo Gospodarki, Pomorska SSE, IBM, GfK Polonia, Trio Management oraz miasto Gdańsk.
rozmiar: 1350.51 KBliczba pobrań: 6173data dodania: 14-10-2010[pobierz plik]

 

Legal aspects of Doing Business in Poland 2010

"Legal aspects of Doing Business in Poland 2010" to najnowszy wspólny projekt wydawniczy Kancelarii Prawnej Gide Loyrette Nouel, PAIiIZ oraz Polsko-Brytyjskiej Izby Handlowej (BPCC), który zawiera informacje dla inwestora planującego rozpocząć lub rozwinąć działalność gospodarczą w Polsce. "Legal aspects of Doing Business in Poland 2010" to kompedium wiedzy o takich dziedzinach prawa gospodarczego w Polsce, jak: zakładanie firmy w Polsce, bankowość i finanse, podatki, papiery wartościowe i giełda, nieruchomości, zamówienia publiczne, infrastruktura, ochrona środowiska, ochrona konsumenta, prawo konkurencji i dystrybucji, pomoc publiczna, własność intelektualna, prawo pracy, spory sądowe i arbitraż.

1.Legal aspects of doing business in Poland 2010, Warszawa 2010
Publikacja zawiera informacje prawne dla inwestora planującego rozpocząć lub rozwinąć działalność gospodarczą w Polsce (wersja angielska).
rozmiar: 3343.92 KBliczba pobrań: 12758data dodania: 13-04-2010[pobierz plik]

 

Rynek PPP w Polsce 2009

Publikacja "Rynek PPP w Polsce 2009" - 41 ogłoszeń o koncesji i partnerstwie publiczno-prywatnym ukazało się w 2009 r., wynika z raportu Investment Support, podsumowującego pierwszy rok obowiązywania ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym i ustawy o koncesji na roboty budowlane lub usługi. Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych objęła raport honorowym patronatem.

Celem Raportu przygotowanego przez Investment Support było podsumowanie, w jaki sposób podmioty publiczne wykorzystały nowe formuły realizacji inwestycji publiczno-prywatnych przewidziane ustawą o partnerstwie publiczno - prywatnym i ustawą o koncesji. W raporcie znajdują się statystyki rynkowe, analiza warunków realizacji planowanych przedsięwzięć, opis zastosowanych procedur wyboru partnera prywatnego, a także analiza biznesowych uwarunkowań realizacji przedsięwzięć. Raport przygotowano na podstawie ogłoszeń o koncesji i o zamówieniach, które ukazały się w 2009 r. i zawiera dane aktualne na dzień 15 stycznia 2010 r.

1.Public Private Partnership in Poland, Warszawa 2010
Prezentacja rynku inwestycji publiczno-prywatnych w roku 2009. Publikacja została przygotowana przez Investment Support - wersja angielska
rozmiar: 934.34 KBliczba pobrań: 11110data dodania: 12-02-2010[pobierz plik]

Kontakt:
Joanna Gogolińska
Menedżer ds. PR i Promocji Inwestycji Investment Support
Tel. +48 022 627 47 15, +48 603 130 056,
E-mail: gogolinska@inves.pl


Publikacje wydane w 2009 roku:

Publikacja „Investing in Poland 2010” została przygotowana przez dziennikarzy Warsaw Business Journal we współpracy z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową, Polsko-Brytyjską Izbą Handlową, Skandynawsko-Polską Izbą Gospodarczą, Amerykańską Izbą Handlową w Polsce oraz Niderlandzko-Polską Izbą Gospodarczą i skierowana jest do firm działających lub planujących inwestycje w Polsce, do instytucji międzynarodowych, rządowych i samorządowych zajmujących się polityką regionalną. Publikacja prezentuje klimat inwestycyjny w Polsce: analizy kluczowych danych makroekonomicznych, informacje na temat specjalnych stref ekonomicznych, parków technologicznych oraz atrakcyjnych pod względem inwestycyjnym miast w Polsce, które wzbogacone są o komentarze i prognozy ekspertów.

Pragniemy Państwu udostępnić nieodpłatną wersję elektroniczną publikacji. Jeżeli zainteresowani są Państwo nabyciem odpłatnej wersji drukowanej, prosimy o kontakt: kwilinski@valkea.com.

1.Investing in Poland 2010, Warszawa 2009
Publikacja prezentuje klimat inwestycyjny w Polsce: analizy makroekonomiczne oraz informacje nt. Specjalnych Stref Ekonomicznych i Parków Technologicznych (wersja angielska).
rozmiar: 10361.12 KBliczba pobrań: 11422data dodania: 13-11-2009[pobierz plik]

 

Publikacja "Investor's Guide - Poland. How to do Business" jest kompendium wiedzy na temat warunków prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Nawiązując do wcześniejszych edycji, poradnik dla inwestora zawiera standardowe informacje z zakresu zagadnień makroekonomicznych, prawa i gospodarki, finansów a także prezentuje system zachęt inwestycyjnych jak i przepisy dotyczące PPP oraz funduszy strukturalnych UE. Publikacja powstała we współpracy z firmą JP Weber Advisory.

1.Investor's Guide - Poland. How to do Business, Warszawa 2009
Kompendium wiedzy na temat warunków prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce - wersja angielska
rozmiar: 5019.74 KBliczba pobrań: 15405data dodania: 30-10-2009[pobierz plik]
2.Ratgeber für Investoren - Polen, Warszawa 2009
Kompendium wiedzy na temat warunków prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce - wersja niemiecka
rozmiar: 4456.82 KBliczba pobrań: 9350data dodania: 08-12-2009[pobierz plik]
3.Справочник инвестора: Польша, Правила бизнеса, Warszawa 2009
Kompendium wiedzy na temat warunków prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce - wersja rosyjska
rozmiar: 2775.89 KBliczba pobrań: 8056data dodania: 08-12-2009[pobierz plik]
4.Guía del Inversor - Polonia - ¿Cómo hacer negocios en Polonia?, Warszawa 2009
Kompendium wiedzy na temat warunków prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce - wersja hiszpańska
rozmiar: 4412.89 KBliczba pobrań: 7246data dodania: 11-01-2010[pobierz plik]
5.Guia do Investidor - Polónia - Como fazer negócios, Warszawa 2009
Kompendium wiedzy na temat warunków prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce - wersja portugalska
rozmiar: 16050.33 KBliczba pobrań: 5353data dodania: 17-02-2010[pobierz plik]
6.Guide des investisseurs - Faire des affaires en Pologne, Warszawa 2009
Kompendium wiedzy na temat warunków prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce - wersja francuska
rozmiar: 4011.76 KBliczba pobrań: 6588data dodania: 11-01-2010[pobierz plik]
7.投資家ガイドブック– ポーランド, Warszawa 2009
Kompendium wiedzy na temat warunków prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce - wersja japońska
rozmiar: 6249.00 KBliczba pobrań: 6932data dodania: 08-12-2009[pobierz plik]
8.Investor's Guide - Poland. How to do Business, Warszawa 2009
Kompendium wiedzy na temat warunków prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce - wersja chińska
rozmiar: 13590.12 KBliczba pobrań: 4710data dodania: 13-01-2011[pobierz plik]
9.투자 안내서 – 폴란드, Warszawa 2009
Kompendium wiedzy na temat warunków prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce - wersja koreańska
rozmiar: 4702.02 KBliczba pobrań: 5985data dodania: 08-12-2009[pobierz plik]
10.دليل المستثمر - بولندا - كيفية التعامل تجارياً ؟, Warszawa 2009
Kompendium wiedzy na temat warunków prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce - wersja arabska
rozmiar: 4668.74 KBliczba pobrań: 8450data dodania: 17-02-2010[pobierz plik]

 

Cykl publikacji będących częścią projektu wydawniczego „Kwartalnik dla inwestora”. Publikacje zawierają informacje na temat klimatu inwestycyjnego w Polsce, otoczenia prawnego, rynku nieruchomości, inwestycji giełdowych, prywatyzacji, specjalnych stref ekonomicznych, podatków, atrakcyjnych branż, zasobów ludzkich, jak i informacje kulturalno-krajoznawcze.

1.Business Winter in Poland
Projekt powstał we współpracy z Ministerstwem Skarbu Państwa, Łukowicz Świerzewski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp. k., Colliers International, Ernst & Young, Trio Management, Legnicką SSE, Azimutus Associates, IBM i GfK Polonia. Publikacja zawiera także prezentację miasta Wrocław. Wersja angielska.
rozmiar: 2355.83 KBliczba pobrań: 6247data dodania: 15-01-2010[pobierz plik]
2.Business Autumn in Poland
Projekt powstał we współpracy z Ministerstwem Skarbu Państwa, Łukowicz Świerzewski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp. k., Colliers International, Ernst & Young, Trio Management, Kostrzyńsko-Słubicką SSE, Azimutus Associates i IBM. Publikacja zawiera także prezentację miasta Poznań. Wersja angielska.
rozmiar: 3115.08 KBliczba pobrań: 6087data dodania: 23-11-2009[pobierz plik]
3.Business Summer in Poland
Projekt powstał we współpracy z Ministerstwem Skarbu Państwa, Łukowicz Świerzewski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp. k. , Colliers International, Ernst & Young, Trio Management, Invest Park, Azimutus Associates i IBM. Wersja angielska.
rozmiar: 2947.64 KBliczba pobrań: 6633data dodania: 03-09-2009[pobierz plik]

 

Publikacja Public Private Partnership in Poland została opracowana przez firmę Investment Support. Publikacja prezentuje rynek inwestycji publiczno-prywatnych oraz zawiera prawne i finansowe aspekty realizacji tego typu projektów w Polsce.

1.Public Private Partnership in Poland, Warszawa 2009
Prezentacja rynku inwestycji publiczno-prywatnych. Publikacja została przygotowana przez Investment Support - wersja angielska
rozmiar: 574.25 KBliczba pobrań: 8824data dodania: 08-05-2009[pobierz plik]

 

Przewodnik dla korańskich inwestorów w Polsce został przygotowany wspólnie przez firmę doradczą JP Weber oraz Korea Eximbank. Materiał powstał na podstawie doświadczeń koreańskich firm inwestujących w Polsce.

1.The Things You Have To Know, Warszawa 2009
Przewodnik dla koreańskich inwestorów w Polsce, przygotowany przez JP Weber oraz Korea Eximbank; wersja angielska i koreańska
rozmiar: 3138.56 KBliczba pobrań: 7625data dodania: 10-03-2009[pobierz plik]

 

Raport dotyczący polskiego rynku ubezpieczeniowego w 2008 roku przygotowany dla PAIiIZ przez Polską Izbę Ubezpieczeń.

1.Rynek Ubezpieczeniowy w Polsce w 2008 r.
Informacja o rynku ubezpieczeń w Polsce
rozmiar: 181.21 KBliczba pobrań: 8957data dodania: 23-07-2009[pobierz plik]


Publikacje wydane w 2008 roku:

Investor's Guide - Poland - How to do Business. Publikacja została przygotowana przez Deloitte.

Publikacja dostępna nieodpłatnie w wersji elektronicznej:

1.Investor's Guide - Poland - How to do Business, Warszawa 2008
Przewodnik dla inwestora przygotowany przez Deloitte, wersja angielska
rozmiar: 2464.09 KBliczba pobrań: 21826data dodania: 05-12-2008[pobierz plik]
2.Ratgeber für Unternehmer in Polen - Hinweise für Investoren, Warszawa 2008
Przewodnik dla inwestora przygotowany przez Deloitte, wersja niemiecka
rozmiar: 2491.41 KBliczba pobrań: 9595data dodania: 05-12-2008[pobierz plik]
3.Cómo hacer negocios en Polonia? - Guía del Inversionista en Polonia, Warszawa 2008
Przewodnik dla inwestora przygotowany przez Deloitte - wersja hiszpańska
rozmiar: 2349.75 KBliczba pobrań: 9994data dodania: 09-01-2009[pobierz plik]
4.Faire des Affaires - Le guide de l’investisseur en Pologne, Warszawa 2008
Przewodnik dla inwestora przygotowany przez Deloitte, wersja francuska
rozmiar: 2384.89 KBliczba pobrań: 10288data dodania: 09-01-2009[pobierz plik]


Investing in Poland 2008 to publikacja zawierająca podstawowe informacje o Polsce, przegląd przepisów dotyczących rozpoczęcia i prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, w tym informacje dotyczące zatrudniania pracowników, nabywania nieruchomości, zachęt inwestycyjnych oraz podatków w Polsce. Publikacja została przygotowana we współpracy z PricewaterhouseCoopers.

Publikacja dostępna nieodpłatnie w wersji elektronicznej, w języku angielskim, japońskim, chińskim i niemieckim:

1.ポーランドへの投資案内, April 2008
Przewodnik dla inwestorów japońskich.
rozmiar: 1746.93 KBliczba pobrań: 13872data dodania: 31-03-2008[pobierz plik]
2.Guide for Chinese investors, April 2008
Przewodnik dla inwestorów chińskich.
rozmiar: 1958.31 KBliczba pobrań: 9412data dodania: 25-04-2008[pobierz plik]
3.Polen - ein Wegweiser für Investoren, April 2008
Przewodnik dla inwestorów niemieckich.
rozmiar: 1460.04 KBliczba pobrań: 14517data dodania: 25-04-2008[pobierz plik]

Szukasz starszych publikacji? Wejdź do naszego archiwum!

Powyższe publikacje są chronione prawem autorskim.

Dodatkowych informacji o publikacjach PAIiIZ udziela:
Monika Horodecka
E-mail: monika.horodecka@paiz.gov.pl

Pytania nie dotyczące publikacji prosimy kierować pod adresem E-mail: post@paiz.gov.pl


 
 

BIP

Dlaczego PolskaO AgencjiUsługi PAIiIZPublikacjePrawo dla inwestorówAktualnościWydarzeniaNEWSLETTER PAIiIZ
Zainwestowali w PolsceZachęty inwestycyjneRegionySektoryPolska w liczbachZarządDepartamenty - BiuraRada NadzorczaBiuro prasowePodstawowe informacjeKariera w PAIiIZPrzetargi i ogłoszeniaPartnerzy PAIiIZPatronatyStatut PAIiIZKontaktInwestuj z PAIiIZWsparcie polskich firm za granicąPolska WschodniaKPK OECDFundusze europejskieUsługi KonferencyjneBaza projektów kooperacyjnychDziałalność gospodarcza w PolsceInwestorzy zagraniczni w PolsceO PolsceOpracowania sektoroweGoChinaGoAfricaRynek pracy WojewództwaPolska WschodniaPublikacje partnerów PAIiIZ

powered by WEB interface

 
Portal PAIiIZ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu
zamknij