PAIiIZ
 
 
> Dlaczego Polska > Zachęty inwestycyjne > Parki Przemysłowe i Technologiczne > Krakowski Park Technologiczny
Zainwestowali w Polsce
Zachęty inwestycyjne
Granty rządowe
Zachęty inwestycyjne w SSE
Specjalne Strefy Ekonomiczne (SSE)
Parki Przemysłowe i Technologiczne
AURO Business Park Gliwice
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny
Białogardzki Park Inwestycyjny INVEST-PARK
Białostocki Park Naukowo-Technologiczny
Bielski Park Technologiczny Lotnictwa, Przedsiębiorczości i Innowacji
Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny
Bytomski Park Przemysłowy
Częstochowski Park Przemysłowo-Technologiczny
Dolnośląski Park Technologiczny „T-Park”
Elbląski Park Technologiczny
Eureka Technology Park
Euro-Centrum Park Naukowo-Technologiczny
Euro-Centrum Park Przemysłowy
Gdański Park Naukowo - Technologiczny
Goleniowski Park Przemysłowy
Górnośląski Park Przemysłowy
Grudziądzki Park Przemysłowy
Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości
Kędzierzyńsko - Kozielski Park Przemysłowy
KGHM LETIA Legnicki Park Technologiczny S.A. w Legnicy
Kielecki Park Technologiczny
Krakowski Park Technologiczny
Kutnowski Park Agro - Przemysłowy
Kwidzyński Park Przemysłowo - Technologiczny
Lubuski Park Przemysłowo - Technologiczny
Łódzki Regionalny Park Naukowo - Technologiczny
Mielecki Park Przemysłowy
MMC Brainville
Nickel Technology Park Poznań
Noworudzki Park Przemysłowy
Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny
Opolski Park Naukowo - Technologiczny
Park Lifescience Kraków
Park Naukowo - Technologiczny "Technopark Gliwice"
Park Naukowo - Technologiczny Polska - Wschód w Suwałkach
Park Naukowo - Technologiczny w Opolu Sp. z o.o.
Park Naukowo-Technologiczny „Świerk”
Park Naukowo-Technologiczny Politechniki Koszalińskiej
Park Naukowo-Technologiczny w Ełku
Park Przemysłowo Technologiczny ''Ekopark'' w Piekarach Śląskich
Park Przemysłowy Boruta Zgierz
Park Przemysłowy Bukowice
Park Przemysłowy Gminy Leżajsk
Park Przemysłowy LUVENA Sp. z o.o.
Park Przemysłowy Łomża
Park Przemysłowy Nowoczesnych Technologii w Stargardzie Szczecińskim
Park Przemysłowy w Solcu Kujawskim
Park Regionalny w Gryfinie
Płocki Park Przemysłowo - Technologiczny
Podkarpacki Park Naukowo - Technologiczny AEROPOLIS
Pomorski Park Naukowo - Technologiczny
Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza
Poznański Park Technologiczno-Przemysłowy
Puławski Park Naukowo-Technologiczny
Puławski Park Przemysłowy
Rudzki Inkubator Przedsiębiorczości
Słupski Inkubator Technologiczny
Sosnowiecki Park Naukowo - Technologiczny
Stargardzki Park Przemysłowy
Synergy Park
Szczeciński Park Naukowo - Technologiczny
Szczeciński Park Przemysłowy
Śląski Park Przemysłowo-Technologiczny
Tarnobrzeski Park Przemysłowo-Technologiczny
Technopark Pomerania
Toruński Park Technologiczny
Turecki Inkubator Przedsiębiorczości
Vistula Park
Włocławska Strefa Rozwoju Gospodarczego - Park Przemysłowo - Technologiczny
Wrocławski Park Przemysłowy
Wrocławski Park Technologiczny S.A.
Zielony Park Przemysłowy w Tarnowie
Żorski Park Przemysłowy
Zwolnienie z podatku od nieruchomości
Centra Badawczo-Rozwojowe
Regiony
Sektory
Polska w liczbach

 

 

 

Krakowski Park Technologiczny 1. Oferta

  Krakowski Park Technologiczny oferuje:

  • tereny pod inwestycje
  • powierzchnie biurowe do wynajęcia
  • pomoc publiczną w formie zwolnień podatkowych lub grantów inwestycyjnych przeznaczoną dla firm inwestujących na terenie specjalnej strefy ekonomicznej
  • kompleksową obsługę inwestorów

 2. Krakowski Park Technologiczny - kim jesteśmy?

  Spółka Krakowski Park Technologiczny powstała w roku 1997 w wyniku starań przedstawicieli władz miasta, województwa małopolskiego oraz trzech największych krakowskich uczelni: Politechniki Krakowskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej i Uniwersytetu Jagiellońskiego.


  Spółka zarządza obecnie specjalną strefą ekonomiczną o powierzchni 707 ha. Posiada także status parku technologicznego. Jak dotąd zarząd KPT wydał 190 zezwoleń na działalność w strefie. Wśród przedsiębiorstw obecnych na terenach sse znajdują się zarówno małe i średnie firmy, takie jak Unipress, a także duże i znane: Comarch, RR Donnelley, Motorola, Shell czy MAN Trucks. 3. Wsparcie dla przedsiębiorczości

  Jedną z najistotniejszych działalności Krakowskiego Parku Technologicznego jest udzielanie wsparcia firmom na wszystkich etapach ich rozwoju. Dzięki realizowanym przez KPT projektom, oferta dla firm obejmuje możliwość finansowania innowacyjnych przedsięwzięć w ramach Funduszu Zalążkowego KPT. Spółki mogą liczyć na bezpłatne doradztwo, a także szkolenia związane z prowadzeniem biznesu i rozwijaniem profilu technologicznego przedsiębiorstwa.


  KPT umożliwia rozwiniętym i gotowym do realizacji nowych inwestycji firmom, uzyskanie pomocy publicznej z tytułu obecności na terenie sse, wraz z pakietem usług z tym związanych.


  Skupienie w jednym miejscu przedsiębiorstw oraz usług do nich skierowanych znakomicie wpływa na wzajemną współpracę, a także tworzy sprzyjającą przestrzeń dla biznesu sieciowego. Inwestorzy o wysokiej rynkowej renomie lokując się na terenach sse, tworzą miejsca pracy, korzystają z nowoczesnej infrastruktury i wykorzystują nowoczesne technologie. Tym samym bardzo mocno przyczyniają się do rozwoju przemysłu w regionie Małopolski. 


 4. W trosce o inwestora

  Sprawny proces obsługi inwestora jest jednym z głównych priorytetów władz województwa małopolskiego, które stawiają na dynamiczny rozwój regionalnej gospodarki w oparciu o inwestycje polskich i zagranicznych firm. Krakowski Park Technologiczny bardzo mocno zaangażował się w projekt „Business in Małopolska”.

  Pomysł realizacji tego projektu powstał z myślą o firmach planujących inwestycje na terenie naszego województwa. W wyniku współpracy przedstawicieli Krakowskiego Parku Technologicznego, Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego oraz Urzędu Marszałkowskiego zrodziła się idea utworzenia Centrum Business in Małopolska, czyli inicjatywy łączącej doświadczenie i najlepsze praktyki tych instytucji w obsłudze inwestora, eksportera oraz promocji gospodarczej regionu. CeBiM prowadząc zintegrowany system obsługi inwestorów ma bardzo duży wpływ na tworzenie pozytywnego klimatu dla biznesu w naszym regionie. Centrum dysponuje największą w Małopolsce bazą terenów inwestycyjnych, a także bazą rodzimych przedsiębiorstw eksportowych i zagranicznych kontrahentów. 


 5. Drogowskazy dla regionu

  Krakowski Park Technologiczny, dążąc do budowy nowoczesnej gospodarki opartej na wiedzy oraz doświadczeniu, był inicjatorem programu badawczego „Perspektywa Technologiczna Kraków–Małopolska 2020”. Do współpracy zaproszone zostały także: władze samorządowe województwa małopolskiego, izby gospodarcze oraz krakowskie uczelnie - Uniwersytet Jagielloński, Akademia Górniczo-Hutnicza i Politechnika Krakowska. W wyniku badania, wykonanego metodą foresight, opracowano najważniejsze dla rozwoju Małopolski technologie, a także scenariusze potrzebne do ich wdrożenia.


 6. Inkubator Technologiczny - szansa dla młodych

  W 2008 roku do użytku oddany został Inkubator Technologiczny KPT. Jest to idealne miejsce dla kreatywnych ludzi, którzy myślą o założeniu własnej działalności oraz działają w branży informatycznej, telekomunikacyjnej lub inżynierskiej i szukają odpowiedniego środowiska dla siebie i swoich pomysłów.

  Najemcami powierzchni w inkubatorze są małe przedsiębiorstwa oraz mikrofirmy prowadzone przez absolwentów, doktorantów, studentów oraz pracowników naukowych krakowskich szkół wyższych.

  Każda firma, która staje się częścią inkubatora jest nieco inna i wnosi w jego struktury coś nowego. Dzięki temu możliwa jest współpraca pomiędzy tymi firmami, co znakomicie wpływa na ich dalszy rozwój.

 7. Z myślą o przyszłości - MPTI

  Najważniejszym obecnie przedsięwzięciem prowadzonym przez KPT jest budowa Małopolskiego Parku Technologii Informacyjnych. MPTI będzie ośrodkiem rozwoju nowych pomysłów i technologii. Klastrem firm z sektora ICT. Miejscem testowania idei otwartych innowacji. Platformą współpracy środowisk akademickich, biznesowych i administracyjnych.

  Futurystyczny budynek o powierzchni 12.000 m2 oferować będzie: powierzchnie biurowe, nowoczesne laboratoria, usługi cloud computing oraz przestrzeń dla świadczenia usług doradczych i szkoleniowych. Swoją siedzibę oraz wsparcie znajdą tu zarówno małe jak i średnie firmy z sektora ICT.

 8. Klastry - wspólne działanie - lepsze efekt

  W budowaniu nowoczesnej gospodarki na poziomie regionu coraz większą rolę odgrywają klastry, tzn. sieci współpracy tworzone przez świat nauki, administrację publiczną oraz biznes. Wykorzystując wiedzę i doświadczenia najbardziej rozwiniętych krajów, Krakowski Park Technologiczny z dużym zaangażowaniem wspiera oddolne inicjatywy przedsiębiorców i instytucji naukowych.

  Z inicjatywy Spółki powołane zostały dotychczas: Małopolski Klaster Technologii Informacyjnych, Krakowska Strefa Dizajnu oraz Digital Entertainment Cluster.

  Projekty te zrzeszają w sumie dziesiątki przedstawicieli małopolskich firm, przedsiębiorstw, instytucji oraz wyższych uczelni. Ich misją jest wsparcie rozwoju danego przemysłu w naszym województwie.  Kontakt
  Krakowski Park Technologiczny Sp. z o.o.
  ul. prof. Michała Życzkowskiego 14
  31-864 Kraków
  tel.: (+48 12) 640 19 40
  fax: (+48 12) 640 19 45
  E-mail: biuro@sse.krakow.pl
  www.sse.krakow.pl

 


 
 

BIP

Dlaczego PolskaO AgencjiUsługi PAIiIZPublikacjePrawo dla inwestorówAktualnościWydarzeniaNEWSLETTER PAIiIZ
Zainwestowali w PolsceZachęty inwestycyjneRegionySektoryPolska w liczbachZarządDepartamenty - BiuraRada NadzorczaBiuro prasowePodstawowe informacjeKariera w PAIiIZPrzetargi i ogłoszeniaPartnerzy PAIiIZPatronatyStatut PAIiIZKontaktInwestuj z PAIiIZWsparcie polskich firm za granicąPolska WschodniaKPK OECDFundusze europejskieUsługi KonferencyjneBaza projektów kooperacyjnychDziałalność gospodarcza w PolsceInwestorzy zagraniczni w PolsceO PolsceOpracowania sektoroweGoChinaGoAfricaRynek pracy WojewództwaPolska WschodniaPublikacje partnerów PAIiIZ

powered by WEB interface

 
Portal PAIiIZ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu
zamknij