A A A
Kontrast czarno-żółty
PAIiIZ
Marka Polskiej Gospodarki

Krakowski Park TechnologicznyKrakowski Park Technologiczny jest wysoko wyspecjalizowaną instytucją otoczenia biznesu. Oferta KPT obejmuje obecnie 14 różnych typów usług w tym m.in.: usługi okołobiznesowe, wynajem powierzchni czy specjalistyczne doradztwo. Usługi świadczone przedsiębiorcom przez KPT są zgodne z europejskimi standardami ośrodków innowacji (EBN). Ponadto jesteśmy członkiem International Association of Science Parks and Areas of Innovation (IASP) z siedzibą w Madrycie, European Network of Living Labs (EnoLL) oraz (jako jedyny park w Polsce) European Business Network (EBN) z siedzibą w Brukseli. Przewaga KPT nad innymi parkami wynika m.in. z tego, że firmy, które opuściły inkubator technologiczny KPT, mają dalsze możliwości rozwoju w ramach SSE. Dzięki utworzeniu funduszu zalążkowego, KPT ma dla innowacyjnych firm całościową i skrojoną na miarę potrzeb firmy ofertę na każdym etapie jej rozwoju.

 

MPTI - miejsce dla firm z sektora ICT.

Małopolski Park Technologii Informacyjnych to największa i najważniejsza inwestycja Krakowskiego Parku Technologicznego ukierunkowa na technologie informatyczne.

MPTI jest nowoczesnym miejscem w krakowskim ekosystemie innowacji. Najemcy mają dostęp do 12 tys. metrów kwadratowych: laboratoriów multimedialnych, showroomu, data center oraz powierzchni biurowych. Na miejscu dostępne są również fundusze kapitałowe typu seed i venture.  Młodym, innowacyjnym firmom KPT oferuje specjalne, preferencyjne zasady najmu. 

Więcej: http://mpti.krakow.pl,
Oferta:  http://www.kpt.krakow.pl/wp-content/uploads/2015/07/oferta_mpti.pdf

 
Szansa dla młodych -Inkubator Technologiczny

Inkubator Technologiczny KPT powstał w 2008 roku z myślą o promowaniu idei komercjalizacji nowoczesnych technologii oraz tworzeniu dogodnych warunków do kreowania i rozwijania innowacyjnych przedsięwzięć. Inkubator jest idealnym miejscem dla tych kreatywnych ludzi, którzy myślą o założeniu własnej działalności, działają w branży informatycznej, telekomunikacyjnej lub inżynierskiej i szukają odpowiedniego środowiska dla siebie i swoich pomysłów. Najemcami powierzchni w inkubatorze są małe przedsiębiorstwa oraz mikrofirmy prowadzone przez absolwentów, doktorantów, studentów oraz pracowników naukowych krakowskich szkół wyższych. Każda firma, która staje się częścią Inkubatora technologicznego jest nieco inna i wnosi w jego struktury coś nowego. Dzięki temu możliwa jest skuteczna współpraca pomiędzy nimi. 

Więcej: http://www.kpt.krakow.pl/park-technologiczny/#inkubator-technologiczny

 

Wsparcie dla przedsiębiorczości - Fundusz zalążkowy KPT 

Fundusz Zalążkowy KPT jest wspólnym przedsięwzięciem Krakowskiego Parku Technologicznego oraz SATUS Venture.

Park Technologiczny inwestuje środki finansowe w innowacyjne przedsięwzięcia na wczesnym etapie rozwoju, szczególnie interesujemy się projektami inżynierskimi i technologicznymi.

Wsparcie KPT to nie tylko kapitał. Rozumiejąc zróżnicowane potrzeby oraz wymogi, przed jakimi staje nowa, rozwijająca się firma, KPT wspiera na poziomie merytorycznym, doradczym oraz biznesowym. Wszystko po to, aby powstający biznes rozwijał się zgodnie z optymalną strategią oraz naszymi wspólnie określonymi oczekiwaniami.

Fundusz Zalążkowy KPT ma w swoim portfelu ponad 20 firm, z których znaczna część pozyskała już kolejnych inwestorów - zarówno indywidualnych, jak i fundusze venture capital.

KPT działa w ekosystemie łączącym pomysłodawców z inwestorami. Decydując się na współpracę z nami, możesz na co dzień korzystać ze wsparcia i doświadczeń grupy ponad 100 firm powiązanych z naszymi udziałowcami oraz z infrastruktury Małopolskiego Parku Technologii Informacyjnych.

Więcej: http://www.fzkpt.pl/

 

Drogowskazy dla regionu - Smart_Kom. Kraków w sieci inteligentnych miast.

Wspólny projekt Krakowskiego Parku Technologicznego, Województwa Małopolskiego, Urzędu Miasta Krakowa, Forum Virium z Helsinek oraz Uniwersytetu Technicznego w Wiedniu.

Na podstawie wspólnych spotkań, analiz i dyskusji, a także wizyt studyjnych stworzona została strategia Smart City dla Krakowskiego Obszaru Metropolitalnego. Eksperci, uczestniczący w serii warsztatów, oceniali potencjał naszego regionu w takich obszarach jak: mieszkańcy, jakość życia, środowisko, gospodarka czy administracja.

Następnie wspólnie zdefiniowali potrzeby Krakowa i przygotowali analizę, która pokazuje, jak skutecznie wykorzystać w naszym mieście potencjał rozwiązań typu smart.

Więcej: http://sse.krakow.pl/pl/smart-kom.html

 

W trosce o inwestora - Centrum Business in Małopolska

Najważniejszym celem projektu pod nazwą „Business in Małopolska” jest promocja potencjału gospodarczego województwa małopolskiego oraz usprawnienie obsługi inwestorów trafiających do Małopolski. W realizację projektu, obok Krakowskiego Parku Technologicznego, zaangażowały się także Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

W styczniu 2010 roku rozpoczęło działalność Centrum Business in Małopolska (CeBiM) - wyspecjalizowane biuro obsługi inwestora z siedzibą w centrum biznesowym Krakowskiego Parku Technologicznego w Czyżynach. CeBiM prowadząc zintegrowany system obsługi inwestorów ma bardzo duży wpływ na tworzenie pozytywnego klimatu dla biznesu w naszym regionie. Centrum dysponuje największą w Małopolsce bazą terenów inwestycyjnych, a także bazą rodzimych przedsiębiorstw eksportowych i zagranicznych kontrahentów.

Więcej: http://www.kpt.krakow.pl/nasze-projekty/#business-in-malopolska

 

Wspólne działanie, lepsze efekty - Klastry

Krakowski Park Technologiczny  współpracuje z różnymi inicjatywami klastrowymi inicjując lub realizując liczne działania - jest koordynatorem oraz członkiem wielu branżowych inicjatyw klastrowych, takich jak m.in.: Digital Entertainment Cluster (DEC), Krakowski Klater Filmowy, Klaster Innowacyjne Odlewnictwo, Klaster Zrównoważona Infrastruktura oraz Klaster LifeScience Kraków.

Więcej: http://www.kpt.krakow.pl/park-technologiczny/#klastry

 

Kontakt
Krakowski Park Technologiczny Sp. z o.o.
ul. prof. Michała Życzkowskiego 14
31-864 Kraków
tel.: (+48 12) 640 19 40
fax: (+48 12) 640 19 45
E-mail: biuro@sse.krakow.pl
www.sse.krakow.pl

 

 

powered by WEB interface


Portal PAIiIZ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij